Klub Tarota jako zachęta do księżycowych reform.

O znaczeniach Klubu Tarota. Część I.

Drodzy Państwo! Klubowi Tarota stuknie 10 czerwca pół roku działalności. Stworzone 64 artykuły w przeciągu około 210 dni są oznaką bardzo dużego potencjału twórczego. Członków mamy ponad 1 100, wypada się z tego tytułu cieszyć.

Przed uczynieniem tego artykułu oczywiście zastanawiałem się w ogóle powinienem go publikować. Nie jestem tarocistą z krwi i kości, chociaż bardzo dużą przyjemność (i wiedzę) dały mi wywiady z dużą liczbą już osób. Co prawda Wojciech Jóźwiak, także Światosław F. Nowicki i wiele innych osób zajmowały się już próbą swatania astrologii i tarota, lecz opisywanie środowiska karcianego za pomocą astrologii może być różnie odbierane. Cóż, zwrócę tylko (nieśmiało) uwagę, że Klub Tarota jest otwarty wzdłuż i wszerz na merytoryczne artykuły, opinie i komentarze, dlatego inne metody dywinacyjne mogą śmiało się z tarotem uzupełniać. Temat ujęcia astrologicznego grupy cieszył się pewnym powodzeniem na zamkniętej grupie Facebookowej (zapraszamy), dlatego postanowiłem go ostatecznie przedstawić.

*

Otóż, wziąłem pod uwagę 26 osób. Tych osób, których horoskopy znam, których horoskopy zostały mi podane, lub są dostępne do publicznego wglądu. Nie jest to grupa 26 wybrańców i proszę nie kojarzyć ich z liczbą 300 Spartan czy 144 tysiącami opieczętowanych 🙂 . To po prostu symbolika, czy stoi za tym karta Sprawiedliwość (2+6), czy Moc – nie mam pojęcia, nie przeliczałem, tak wyszło. Jakie są rezultaty tego spojrzenia? Oto one:

Zwraca uwagę:
dominacja solarnych Wodników (5), Ryb (4), po 3 przedstawicieli mają: Byk, Bliźnięta, Koziorożec. Raka nie ma
dominacja lunarnych Skorpionów i Koziorożców (po 4), przy jednoczesnym braku lunarnych Wag, Strzelców i Wodników

Zabawne, ale ten tyci tyci wycineczek promuje dosyć silną perspektywę znaków uważanych za bardziej duchowe (spokojnie – powtarzam mit, nie chodzi mi o rozpowszechnianie jakiegoś szowinizmu duchowego wśród znaków). Położenia Księżyca są zaskakujące, ponieważ znak Skorpiona to miejsce jego upadku, natomiast znak Koziorożca to miejsce jego wygania. Oznacza to, że księżycowe konotacje (szeroko rozumiane: macierzyństwo, rodzina, bezpieczeństwo, psychika, zaspokojenie potrzeb) wskazują na pewien deficyt i potrzebę naprawy tego pierwiastka w tej grupie. Wszystkich osiem reprezentacji Księżyca (w Skorpionie i Koziorożcu) są obsadzone właśnie przez kobiety. Kobiety naturalnie dominują w KT, tak jak w wielu szeroko pojmowanych sztukach mantycznych. Jest to przewaga wyraźna, ale na szczęście nie aż taka miazga jakby oczekiwali od nas życzliwi ludzie i elektorat Janusza nazwisk obydwu. Stosunek kobiet do mężczyzn w badaniu wyniósł 19:7.

Księżyc

(0braz i inne dzieła dostępne TU)

Mamy w Klubie cztery nowie i jedną pełnię. Nowie również kojarzone są prędzej z początkiem cyklu księżycowego, aniżeli z rozkwitem księżycowych możliwości. Księżyc w pełni symbolizuje ten pełny power, z zaznaczeniem, że tradycja astrologiczna ostrzega przed samym procesem pełni, w sensie, żeby nie robić na niej elekcji (ślubów, firmy, wypraw, itd). Lepszy Księżyc przybywający, ale jeszcze nie w pełni.

Nowie są początkiem lub końcem cyklu, a ponieważ obydwa stany kojarzą się ze śmiercią (i odnową), dodatkowo zaś wg tradycyjnych astrologów mają związek z tzw uszkodzeniem Księżyca, dlatego też przewaga nowiów (nowi?) nad pełniami 4:1 świadczy o ponownej przewadze Księżyca, który „siebie szuka” nad Księżycem, który w sposób silny siebie wyraża. Ale jak już ten Księżyc wlezie na eksponowane miejsce, to szaleje, że hej. Spośród 26 Księżyców które były do rozdysponowania, cztery znajdują się w domu siódmym (komunikacja, dar kontaktu z innymi, wrażliwość rozdawana innym ludziom). Księżyc w siódmym domu posiadają: Kasia Alraune, Artur Mantyka i Bastet Sistrum. Ze wszystkimi osobami były już wywiady (!), wszystkie okazały się być wyjątkowe na swój sposób. Nie jest to prawda?

Jeden Księżyc znajduje się też w domu dziesiątym. Dom dziesiąty to miejsce, w którym człowiek wyraża się, dzierży władzę, ale jeśli nabroi, to można mu skopać cztery litery i go stamtąd zrzucić. No i jestem w niezłym szoku, ponieważ na 26 kosmogramów Księżyc w domu X posiadam … tylko ja (paradoks dziejowy i złośliwość narcystyczna skierowana w moją stronę). Myślałem, że współdzieli go ze mną jeszcze jedna osoba, jednak nie… (uff, mam nadzieję, że zostanie mi ta nieuwaga wybaczona). W kontraście, w domu IV (opozycyjnym do domu X) Księżyc posiada J.W. Suliga, wielka postać i wielki autorytet dla wielu osób. Warto zwrócić uwagę na znaczenie archetypowe dla położenia Księżyca w tym miejsca. Dom IV to jest dom osób bliskich i czegoś mającego charakter bardziej ukryty, niż otwarty. Zauważyłem, że karty J.W.Suligi częściej dają skrajne i odmienne opinie: albo są bardzo bliskie, albo też wywołują jakiś lęk czy uprzedzenie. Cóż, czwarty dom – jak się coś kocha, to mocno i blisko, albo nie kocha się tego wcale.

*

Ponieważ teza o księżycowości grupy wydawać się może mało atrakcyjna, dlatego też pomyślałem, że warto zwrócić uwagę na błysk Słońca w domu X. Tu są osoby emanujące pewną stabilnością, umiejętnie (albo czasem i nie) zarządzające swoim autorytetem w sprawach publicznych. No i w domu dziesiątym znajdujemy 4 spośród 26 Słońc. Żeby było ciekawiej, są to aż 3 Słońca mężczyzn (a tych mężczyzn przecież miało nie być!  ):  Światosław Florian Nowicki, Artur Mantyka, Maciek Rutkowski + … enfant terrible Klubu (podług niektórych) – Hathor wielu imion Bastet.

Same posadowienia świateł (Słońca i Księżyca) w domu X, VII dają bardzo ciekawe konotacje i to nie jest tak, że żem sobie wybrał tych, którzy mi się podobają. Mój program błyskawicznie podlicza ilość poszczególnych ciał w poszczególnych sektorach. Te rzeczy dają do myślenia.

*

Kthoro

(powyżej, raz jeszcze horoskop startu K.T.)

Sam Klub Tarota wskazuje swoim horoskopem, że Księżyc w tym horoskopie jest faktycznie kluczowy. Posadowienie w domu pierwszym i wzajemna recepcja z Jowiszem jest kluczowa dla zrozumienia istoty i sensu tej grupy.

Gdy grupa liczyła 278 osób (dla porównania dzisiaj: 1 120 członków), dnia 20 grudnia 2013r., napisałem TUTAJ:
„Lud Tarotujący” zmierza w kierunku Marsa (Księżyc wkraczający do znaku Barana, do opozycji z Marsem) i wszystko nie jest tak piękne, jak by się mogło wydawać. Bądźmy uczciwi, a nie cukierkowi do bólu zębów (i próchnicy). Taki tok sprawy oznacza ekspozycję pewnych konfliktów i silnych emocji, które należy przetransformować na płaszczyźnie relacji wzajemnych z otoczeniem. Mars znajduje się w domu siódmym – jest to miejsce zarówno współpracowników, jak i wrogów. Księżyc idzie do opozycji z Marsem – wszystko więc wskazuje na to, że dojdzie, albo będzie dochodzić do pewnych konfliktów uczestników grupy ze światem zewnętrznym. O co może iść w tym konflikcie? O… dzieci Klubu Tarota. Dlaczego? Rzeczą oczywistą jest fakt, że owoce tej grupy są celem nadrzędnym i zasadniczo ważnym. Dzieci są spod znaku ezoterycznych Ryb. Owoców i efektów spodziewają się zarówno założyciele (Światosław), jak i uczestnicy dyskusji (Księżyc). Ich największym atutem jest wzajemna sympatia i akceptacja (wspomniana recepcja). Jednak nic w przyrodzie nie jest constans, jak to się mówi – pantha rhei. Księżyc pójdzie (albo i już poszedł) w aspekt opozycji do Marsa i zaznaczy w sposób podwójny relacyjny charakter tego sporu. Spór więc może dotyczyć zaufania wzajemnego pomiędzy członkami grupy (Skorpion na ósmym wierzchołku i Saturn tamże, podkreślający wagę problemu), jak też charakteru grupy (Baran w obrębie pierwszego domu)„.

No i cukierków nie rozdajemy, jak widać, ale… rozdajemy skrzydła do latania. Zwrócę jeszcze uwagę, że tegoż 20 grudnia 2013r. kiedy tworzył się astrologiczny post, nie było ani strony, ani dziewięciu bodajże wywiadów, ani recenzji Światosława, ani bogatej kolekcji Igorz Alexandra ani różnych elementów galerii Magdalena Walulik. Była silna grupa pod wezwaniem.

*

W drugiej części artykułu zajmę się konstruktywnymi uwagami i opiniami osób dotyczących koncepcji działania grupy. Będzie też rozkład kart. Jakie to będą karty, czego będą dotyczyły – to moja mała tajemnica. Zachęcam do odpowiedzi na cztery pytania, znajdują się w TYM miejscu, po rozwinięciu postu, przy samym jego końcu. Dostęp tylko do uczestników zamkniętego (ze względów administracyjno-prywatnych, ale oczywiście zapraszamy) Klubu Tarota na FB.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s