Wróżby z okazji 1000 członków Klubu Tarota

awatar swiatWiedząc, że już dziś Klub Tarota osiągnie magiczną liczbę 1000 członków, patrzyłem z uwagą na monitor komputera, żeby uchwycić moment tysięcznego zgłoszenia. Stało się to o godzinie 12:35. Czy to jest moment znaczący? Wygląda na to, że tak. Słońce właśnie góruje, a drobna różnica pomiędzy jego pozycją (12°55’24” Byka) a Medium Coeli (13°27’25” Byka) daje się prosto wyjaśnić tym, że Medium Coeli tworzy dokładny trygon z Plutonem (13°29’34” Koziorożca R), podczas gdy Słońce też jest z Plutonem w trygonie, ale mniej dokładnym.

 

Jubileusz

Pluton jest ważny, ponieważ stanowi jeden z czterech elementów wciąż jeszcze działającego wielkiego krzyża w znakach kardynalnych. Z tego punktu widzenia warto odnotować, że Mars (10°50’24” Wagi R) – drugi element wielkiego krzyża – jest dla odmiany w półkwadraturze z Ascendentem (25°54’06” Lwa), a Słońce, władca tego Ascendentu, tworzy z nim aspekt zwany biseptylem:
Słońce (12°55’24” Byka) + 360° x 2/7 = 25°46’50” Lwa (≈ Ascendent).
Trzeci element wielkiego krzyża, Uran (14°11’24” Barana) jest w aspekcie 3/13 z Werteksem (21°14’49” Koziorożca):
Uran (14°11’24” Barana) – 360° x 3/13 = 21°06’47” Koziorożca (≈ Werteks),
który to Werteks jest zarazem w trygonie z Merkurym (21°26’40” Byka), ten zaś tworzy również ze swej strony biseptyl z Punktem Zachodnim (8°34’37” Wodnika):
Merkury (21°26’40” Byka) – 360° x 2/7 = 8°35’14” Wodnika (≈ Punkt Zachodni).
Moment dołączenia tysięcznego członka do Klubu Tarota nie był więc nieistotny z punktu widzenia dużych i małych aspektów między planetami a osiami horoskopu.
Ale co to właściwie znaczy? Po pierwsze, tak mocna pozycja Słońca (jako władcy Ascendentu) mówi o tym, że Klub przeżywa obecnie okres dobrej koniunktury. Istotnie, coraz szybciej przybywają nowi członkowie i coraz większa grupa osób ma wolę współpracy z adminami w redagowaniu strony www Klubu Tarota. Po drugie, wspomniane odniesienia horoskopu do wielkiego krzyża wskazują na to, że Klub może aspirować do tego, by wpisać się jakoś w nurt zmian zachodzących obecnie na świecie. Te zmiany polegają ogólnie biorąc na tym, że to, co stare i już się przeżyło, jest eliminowane, a to, co nowe, chwyta wiatr w żagle. Trygon Plutona do Medium Coeli wskazuje na to, że Klub chwyta ten wiatr w swoje żagle.
Ale zarazem półkwadratura Marsa do Ascendentu zapowiada dezintegrację dotychczasowej tożsamości Klubu, co przy jednoczesnym biseptylu Słońca do Ascendentu oznacza, że chodzi tu o dezintegrację pozytywną, mającą na celu wzniesienie się na wyższy poziom. Ten pozytywny aspekt ukryty jest w inspiracji ze świata duchowego, której najwyraźniej Klub Tarota podlega. Warto w związku z tym zwrócić uwagę na rolę, jaką odgrywa w tym horoskopie władczyni Słońca, Medium Coeli, Merkurego i Marsa, mianowicie Wenus w Baranie w VIII domu – domu transformacji. To ona, podlegając dezintegratorowi Marsowi, zarządza procesem transformacji Klubu i już kombinuje, jaką by mu nadać nową, bardziej dynamiczną tożsamość. Podejrzewam, że coś w tym kierunku zrobi niebawem Magdalena.
Nie ma co dłużej się już grzebać w astrologii, bo nasz klub jest przecież grupą tarotową. Ciągnę więc teraz trzy karty z Tarota Apokalipsy o następujących znaczeniach:
1. Obecna kondycja Klubu: 2 Pentakle (Kapłaństwo)
2. Co się już przeżyło: IV. Cesarz
3. Nowy impuls, który zmieni oblicze Klubu: 3 Miecze (Bierzmowanie).

2 Pentacles EN_PL04_Emperor EN_PL3 Swords EN_PL
CysorzNawiązując do powyższej interpretacji astrologicznej, karty odpowiadają jasno: Obecnie grupa przypomina parafię, w której jest mała grupa pasterzy i wielkie grono owieczek. Elementem, który się już przeżył, jest stosunek nadrzędności pasterzy nad owieczkami. Ten stosunek nadrzędności reprezentuje karta Cesarz, która wskazuje na istniejący w środowisku tarocistów i miłośników tarota hierarchiczny porządek o charakterze społecznym, niekoniecznie pokrywający się z faktycznymi darami ducha. Jest symbolicznie znaczące, że Cesarz w Tarocie Klubu Tarota, tzn. Ezoteriusz Maximus, już nas opuścił. Nowy impuls, który odnowi oblicze Klubu, przedstawiony jest jako siedem darów Ducha Świętego, które spływają na bierzmowanego. Oznacza to, że na naszych klubowych parafian spłynie inspiracja duchowa i zaczną mówić na forum klubowym pełnym głosem – z własnego wnętrza, nie oglądając się na autorytety.

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s