Złoty wiek Hollywood

GoldenAgeHollywoodGeneralnie Hollywood mam gdzieś, nie cierpię pop kultury, nie chce mi się rozszyfrowywać postaci na kartach, ale uroda talii The Golden Age of Hollywood aż bije w oczy jak diamenty na szyi Marylin Monroe. To zupełnie nowa talia, której autorką jest Lorelei Douglas, opublikowana w 2013 roku w GameCrafter (można tam kupić na zamówienie). Pisała o niej wczoraj Maria Poziomska, która ma niezwykłą umiejętność pisania o tarocie bez przynudzania, za to z wielkim wdziękiem i uczuciem. Wrzucam trochę więcej zdjęć, bo karty mają fantastyczne, śmiałe kolory, które w zasadzie wystarczą, aby mnie całkowicie zadowolić i nie wymagają komentarza. Wizerunki z kultury popularnej przeniesione do talii tarota to rzecz już dziś wcale nie nowa, takie talie powstają (np. talia Halloween Tarot), ale tak czy siak, a szczególnie w tym wykonaniu, jest to bardzo nowoczesna perspektywa. Widziałam już kilka talii w tym stylu, ale ta jest wyjątkowa, zrobiona po mistrzowsku!

Talia składa się z 82 kart. Oparta jest na tradycji Rider Waite’a do którego autorka wprowadziła kilka zmian. Dodała 4 karty typu Veto (no-go), po jednej do każdego koloru. Zmieniła nazwy kilku wielkich arkanów jak również kart dworskich i blotek.

Nie miałam jej w ręku, ale wygląda na bardzo funkcjonalną.

Kije mamy w barwach czerwieni i pomarańczy, puchary różów, miecze są utrzymane w szarościach, denary w zieleniach. Jak i dlaczego autorka pozmieniała tradycyjne nazwy oraz cały opis kart można znaleźć w gratis książeczce dołączonej do talii. I takie cudo można zrobić w programie Corel Painter 12! Aplikacja na sprzęt Apple’a do pobrania tutaj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s