Duchy Lisy Hunt

1o pucharowDuchy, duchyyyy! Jedni wzruszają ramionami na takie wyobrażenia, inni się generalnie boją, a ja je uwielbiam! Uwielbiam horrory, opowieści o duchach, a w szczególności duchy na obrazkach. Przedstawić duchy to bardzo trudna sprawa i niewielu artystom się to udaje. I tu znalazłam artystkę Lisę Hunt, która nie tylko maluje duchy (a raczej rysuje, bo to rysunki kolorowane akwarelami), ale na dodatek robi to na kartach tarota!

Jest to talia Ghosts and Spirits Tarot opowiadająca o 79 eterycznych istotach, niektórych przyjaznych, niektórych przerażających. Przysyłają one wiadomości z zaświatów, rzucając światło na ludzkie doświadczenia. Ale nie dam głowy, że wszystkie rysunki pochodzą z tej właśnie talii.

Duchy i talii tarota Spirits mają strukturę tradycyjnego tarota z 22 głównymi kartami i 56 kartami pozostałymi oraz 1 kartą dodatkową dla osób, które wymagają głębszej refleksji. Broszura Lisa Hunt zawiera krótkie streszczenie historii związanych z każdą kartą. Opisy są oparte na jej własnych badaniach i interpretacjach. Lisa Hunt jest znaną na całym świecie, wielokrotnie nagradzaną artystką tarota, autorką kilku innych talii. Wśród jej dzieł najbardziej popularnym jest Fantastical Creatures Tarot (opublikowane przez US Games Systems, Inc) oraz The Fairy Tale Tarot. Autorka poświęciła swoje życie studiowaniu i szkicowania baśni, mitów, legend.

U nas do  kupienia m.in. w Straganie ezoterycznym, sklepie Osiem. Recenzja w Aeclectic Tarot.

TheTower Temperance KnightCups Ghosts&Spirits AW FourWands FiveSwords FivePentacles as pucharow 3 kije1o pucharow

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s